Zeytinyağı Tercihi

0
117

Zeytinyağı Tercihi

Sağlıklı bir yaşam için kaliteli ürünler tüketmek gerekir. Özellikle sürekli kullandığımız zeytinyağı bu ürünlere örnektir. Her sitede veya dükkanlar organik diyerek satışı yapılıyor. Ancak herkesin lafına inanmamak gerekir. Çünkü etiketinde organik yazması organik olduğu anlamına gelmez. Bu tarz etiketler herkesçe yapıştırılabilir.

Öncelikle organik zeytinyağı için uygun zemin hazırlanmalıdır. Sanayi gibi zararları atıkların bulunduğu ortamlarda yetiştiricilik yapılmamalıdır. Firmanın bu şartı sağlayarak hizmette bulunduğunu dile getirebiliriz. Uygun alanlarda yetiştiriciliğin yapılması ile daha kaliteli zeytinler üretildiğini görebiliyoruz.

Zeytinyağının Sıkılma İşlemi

Konunun belki de en can alıcı noktası burada yatıyor. Sıkma işlemi bir zeytinin kalitesi ile doğru orantılıdır. Zeytinin dalından koparılması ile sıkma işleminin kısa sürede yapılması gerekiyor. Saat vermek gerekirse, 4 saati geçmeyecek şekilde sıkma işlemine geçilmelidir.

Firmanın sıkma işlemindeki tecrübesini elde ettiği kaliteli natürel sızma zeytinyağı ürününden anlayabiliyoruz. Bu hususta işin ehli kişilerle çalışılması oldukça önemlidir. Firmanın işbirliği yaptığı kişilerin de işinde uzman olduğunu söylememiz gerekir. Tüm bu koşullara dikkat edildiğinde, daha kaliteli ve sağlıklı ürün elde edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here