Zayıflama Cihazı Kullanım Alanı

0
52

Zayıflama Cihazı Kullanım Alanı

Hareketsiz yaşam koşulları yanlış beslenme ve genetik yatkınlığa bağlı olarak özellikle karın,  vücudun yan bölgeleri basen ve bacaklarda yağlanma olur.  Bölgesel incelme sağlayan aletler ile bölgesel sıkılaşma sağlanması bu bölgelerde biriken yağların parçalanması ile gerçekleştirilir. Bölgesel yağlanma konusuna alternatif çözüm geliştiren yeni nesil teknolojilerden biri multiwell bölgesel incelme sistemidir.

Bu sistem vücudun belli bölgelerinde biriken yağların parçalanması ile kan dolaşımının hızlandırılması sağlanır ve bu parçalanan yağların vücuttan atılması ile gerçekleştirilir.  Ayrıca genel bir incelme veya bölgesel olarak zayıflama sonucunda yaşlanma belirtileri doğumdan sonraki deformasyonlar gibi vücudun belli bölgelerinde oluşan gevşemelerinde tedavisi sağlanmış olur. Dolayısı ile kas sisteminin şekillendirilmesi bu sistem tarafından yapılmaktadır.

Zayıflama Cihazı Nedir?

Bölgesel incelmeyi sağlayan cihazlar vakum terapi denilen bir sistemle çalışmaktadır.  Bu aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılan bir yöntemdir.  Bölgesel incelmede kullanılan cihazların ortak alanları kan dolaşımının hızlandırılması yağların parçalanması ve bu yağların vücuttan atılımının sağlanmasıdır.  Genel anlamda bölgesel yağlanma konusunda geliştirilen cihazlar bu prensibe dayalı olarak çalışır. Günümüzde sıklıkla kullanılan zayıflama ve bölgesel incelme cihazları elektrostimülasyon ve ultrason terapi denilen yöntemle yapılmaktadır.

Zayıflama Cihazı Kullanım Alanı

Bölgesel yağlanma konusunda çözüm üreten zayıflama cihazları özellikle son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.  En yaygın kullanımı ise kozmetik sektördür.  Zayıflama cihazı kullanılması kadınların en fazla ilgi alanlarından biridir.  Günümüzde bazı özel hastanelerde veya bir bölümü bu konuda ayrılmış durumdadır.  Cerrahi operasyonla çözüm üretilen özellikle bölgesel yağlanmalar artık günümüzde zayıflama cihazları ile kısa sürede tedavi edilmektedir.  Ayrıca son derece konforlu bir biçimde kilo vermek ve vücudun sıkılaşması mümkündür.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Vücut şekillendirme işlemi yaklaşık olarak zayıflama cihazları ile 10 seans ile 16 seans arasında uygulanır.  Vücut şekillendirme işleminden önce kişinin vücut analizi yapılarak yağlanmanın hangi bölgede yoğun olarak biriktiği tespit edilir.  Bu analiz sonucunda kaç seans cihaz masajı uygulanması gerektiğine karar verilir. Bölgesel incelme ve vücut şekillenmesini sağlayan cihaz vücutta kan dolaşımını hızlandırarak yağ yakımını sağlar.

Ayrıca zayıflama cihazı ile gerçekleştirilen işlemden sonra vücut şekillendirme işlemi de yapılır.  Çünkü kilo alan vücut esner ve dolayısı ile genişler ani kilo kayıpları ile de bu deride sarkmalar oluşur.  Bunun önüne geçilmek için vücudun şekillendirme işlemi de mutlaka yapılır.

Vücut Şekillendirme Cihazları

Zayıflama cihazı ile gerçekleştirilen vücut şekillendirme çalışması oldukça farklıdır.  Birçok güzellik merkezinde kullanılır.  Zayıflama cihazı kullanarak vücut şekillendirme oluşturmak için önce estetik merkezlerinde hangi cihazın bulunduğunu öğrenmek gerekir.  Günümüzde birçok cihaz çoklu çalışma sistemine sahiptir.

Bu cihazlar kol,  bacak,  karın ve göğüs gibi vücudun özellikle yağlanmanın yoğun olduğu bölgelere uygulanır.  Buralarda biriken yağ oranları birbirinden farklı olduğu için cihazın yaydığı radyofrekans dalgaları da dolayısıyla farklı olur.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut şekillendirme için kullanılan cihazların fiyatları birbirinden farklılık gösterir.  Öncelikle burada farklılığı sağlayan önemli etkilerden biri cihazın markasıdır ve hangi prensiple çalıştığıdır. Ayrıca piyasada ne kadar fazla talep gördüğü ve bu talep sonucunda memnuniyet oranı ne kadardır?  Bütün bunlar vücut şekillendirme cihaz fiyatlarında farklılık oluşturur.

Cihaz satın almadan önce mutlaka bu konuda araştırma yapılmalıdır.  Markaların seçimi,  her bir cihazın ürün özellikleri,  kaç seansta ne kadar başarı oranı gösterdiği ve haftada kaç kez uygulanması gerektiği konusunda bilgilenmek gerekir. Bu bilgiler doğrultusunda bir cihaz satın alınabilir.  Zayıflama cihazı özellikle bölgesel yağlanma yaşayan kişilere büyük avantaj sağlar. Aynı zamanda spor salonlarında ve diyetisyenlere çok fazla miktarda para vermek zorunda kalmazsınız.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here