Teknoloji

“Anlam Odaklı Stratejik Planlama” Seminer Programı başlıyor

Yıllardır özellikle sanatçı ve kültür aktörleriyle çalışan eğitmen ve psikolojik danışman Mahir Namur’un, Logo-pedagoji (Anlam Odaklı Pedagoji), Varoluşçu Danışmanlık ve Stratejik Planlama disiplinlerinden yararlanarak geliştirdiği “Anlam Odaklı Stratejik Planlama” Seminer Programı Akbank Sanat’ ta mayıs ayında başlıyor.

Seminer programında düşünürlerin bilgeliklerinden yola çıkarak yaşamın belirsizliği ve çelişkileri nedeniyle insanların tabi olduğu varoluşsal kaygılar ve ikilemleri ele alınıyor. Seminerlerde günlük yaşantıda karşılaşılan sorunlara çözümler geliştirebilme, geçmişi değerlendirme ve anlamlı bir gelecek kurgulamaya yönelik bakış açıları ve yöntemler sunuluyor.

Mahir Namur seminer programı ile ilgili değerlendirmesinde şöyle diyor: “Pandemi süreci bir yandan başa çıkmayı bilemediğimiz yepyeni sorunlarla karşılaşmamıza yol açarken, diğer yandan yetişmekte zorlandığımız hızlı yaşantımıza istemeden bir ara vermemize neden oldu. Epiktet “Başımıza gelenleri olumlu ya da olumsuz yapan bizim onlara nasıl baktığımız, nasıl tepki gösterdiğimizdir” der.   Bu süreç kendimizi, ilişkilerimizi ve yaşantımızı gözden geçirmek, yeniden değerlendirmek, zorluklarla başa çıkmayı öğrenmek için bir fırsat olabilir. Varoluşçu Danışmanlık üzerine temellenen, felsefe, psikoloji, iletişim ve yönetim bilgilerinden örülü bu seminerler dizisi, bu amaca hizmet etmek üzere bir düşünce ortamı sunuyor” diyor.

Birbirleri ile bağlantılı 5 seminerden oluşan “Anlam Odaklı Stratejik Planlama” programı sürecinde katılımcıların

Kariyerlerini ve yaşamlarını gözden geçirmesi ve yeniden yapılandırması 

Amaçlarını sorgulaması ve revize etmesi, karar verme becerilerini geliştirmesi,

Stresi, kaygısı, motivasyon eksikliği, erteleme eğilimi, varoluşsal boşluk hissini ve benzeri duyguları anlaması ve bunlarla başa çıkma yetisi kazanması,

Anlam oluşturma, özgürlük, sorumluluk, otantiklik, değerler ve etik gibi bazı varoluşsal kavramlar hakkında düşünmesi 

Bakış açılarını sorgulaması amaçlanıyor. 

Seminerler, 26 Mayıs, 2/9/16/23 Haziran Çarşamba günleri 19:00-21:00 arasında Zoom platformunda çevrimiçi gerçekleştirilecektir.

Seminer programına Akbank Sanat internet sitesinde yer alan form doldurularak başvuru yapılabilir. Katılım 40 kişi ile sınırlıdır. 

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu