Spor

Oryantiring etkinlikleri yeniden başladı

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından 8-9 Ağustos 2020 tarihlerinde Sakarya Poyrazlar Tabiat Parkında düzenlenen Bisikletle Oryantiring Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

Yarışmaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 100’ü aşkın yarışmacı katıldı. Cinsiyet ve yaş gruplarına göre farklı zorluklardaki parkurlar, sporculara yorucu fakat eğlenceli saatler yaşattı. Aynı zamanda milli takım seçmesi niteliği taşıyan yarışın 2. gününde birinciliği erkeklerde İstanbul Orienteering Spor Kulübünden (iog) Aykun Taşçıoğlu, kadınlarda İnegöl Belediyespor’dan Hilal Oruç kazandı. Birçok sporcunun Poyrazlar gölü kenarındaki tabiat parkında çadır kamp kurarak iştirak etmesi yarışmaya ayrı bir renk kattı. Ödül töreninde konuşan federasyon başkanı Hacer Akyüz, Ağustos ayı sonunda Amasya’da yapılacak olan bir sonraki yarışta da benzer şekilde göl kenarında çadır kamp imkânı sunulacağı müjdesini verdi.

Oryantiring, son yıllarda bilinirliği gittikçe artan, hem zihinsel hem de bedensel beceri ve de doğaya karşı mücadele gerektiren bir spor dalı. Belirli hedeflerin harita yardımıyla sırasıyla bulmanın amaç olduğu bu dalda, yaş gruplarına göre hazırlanan güzergâhlar sayesinde 7’den 70’e ilgiyle ve kolaylıkla yapılabilmekte. Kayakla, tekerlekli sandalyeyle, bisikletle ve koşarak olmak üzere 4 ana dalda etkinlikler düzenlenmektedir. Detaylı bilgi almak ve etkinliklere katılmak için Türkiye Oryantiring Federasyonu internet sitesi www.oryantiring.org ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu