Sponsorlu Bağlantılar

Vegan Felsefesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vegan Felsefesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde beslenme konusunda aynı şekilde davranılmasını beklemek zor bir durumdur. Çünkü insanların beslenme alışkanlıkları ve beslenme şekilleri birbirinden farklı olmaktadır. Kimi insanlar daha hayvansal gıdalara bağlı beslenme şeklini benimserken kimilerinde bitkisel ürünler ağırlıklı beslenmektedir. Yani insanların iki farklı beslenme şekli olduğunu gösteriyor. Bur farklılaşma insanların sağlık, etik, yaşam şekli ve din anlayışı ile alakalıdır. Hayvansal gıdalar reddederek bütünüyle bitkisel ürünler kullanan insanlara vegan denilmektedir. Veganlar veya vejetaryenler hayvanlardan elde edilen et, süt, yumurta, bal gibi ürünleri tüketmemektedirler. Sağlıklı beslenmek ve doğaya saygı için bitkisel ürünler kullanmaktadır.

Vegan Sertifikası Nedir?

Vega felsefesi yeni gelişen beslenme disiplini olduğu için ürünler hakkında bir yasal statü bulunmamaktadır. Ancak tarafsız ve bağımsız kuruluşlar sayesinde vegan sertifikası uygulamasıyla ürünlerin üretimi konusunda kolaylıklar sağlanmıştır.

Vegan Belgelendirme Nedir?

Vegan veya vejetaryenler bitkisel ürünleri ayırt edebilmek için vegan belgelendirme ile ürünlerin nasıl üretildiğini ve içeriğinde hayvansal gıdalar olmadığını öğrenme şansı yakalamışlar. Vegan Belgelendirme son tüketiciye kadar ürünün özelliklerini ve aşamalarını göstermektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu