Sponsorlu Bağlantılar

Talaşlı İmalat

Konya CNC

Talaşlı imalat proseslerinde işlenebilecek malzemenin kapsamı oldukça geniştir. Talaşlı imalat süreci sayesinde, herhangi bir şekil ve boyutta önceden tasarlanmış herhangi bir parça elde edilebilir. Milimetre hesapları olan bilgisayar programları gibi dijital ortamlarda tasarlanan formlar, istenilen doğru ölçülerde ve temiz yüzeylerde kullanıma hazır katı cisimler talaşlı imalat ile elde edilebilmektedir.

İki farklı talaşlı imalat tanımı yaptık. Maddi israfı açıklamak için başka bir tanıma ihtiyacım var. Metal, plastik, ahşap gibi malzemelerin yukarıdan veya içeriden malzeme çıkarılarak şekillendirilmesi işlemidir. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere malzemeden malzeme çıkarıldığında değişen oranlarda malzeme kaybı/ziyan olmaktadır. Hayattaki her şeyde olduğu gibi, işlemenin artıları ve eksileri olduğunu hatırlamak önemlidir. Talaşlı imalatın en önemli parçası olan takım tezgahlarını yakından tanıyalım. Fason üretim hizmeti de vermekteyiz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu