Sponsorlu Bağlantılar

Sihirli bir el Amena Musa

Sihirli bir el Amena Musa

 

Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz ve görünüşe göre daha uzun yıllar da duymaya devam edeceğimiz bir isim: Amena Musa.

 

Katar’ın adeta sihirli, maharetli eli diyebileceğimiz Amena Musa, ülkesinin tanıtımında rol almaya devam ediyor. 35 milyonluk bir yolcu trafiği olması planlanan Hamad Uluslararası Havaalanı’nın açılışından da tanıdığımız Amena Musa, ülkesi Katar’ın mutfağı için de sıkı çalışmaktadır.

 

Aslen ünlü bir pasta şefi olan Amena Musa, kendine özgü Safranlı Keki ile bugün, birçok kahvecinin sunduğu lezzetler arasında yerini almaktadır. Ülke geneline yayılan başarısı sayesinde adından sıkça söz ettiren Amena Musa’nın başarısı sınırları aşmaya başlamaktadır.

 

Katar Mutfağı’nın dünyaya tanıtımında kendine bir misyon edinip tanıtımların yüzü ve katılımcısı olan Amena Musa, Sheraton Grand Doha Resort otelinin yetkilileri ile çalışmalara başlamıştır.

 

Ev sahipliğini Sheraton Grand Doha Resort otelin yaptığı Alwan Yemek Festivali’nde Katar Mutfağı’nı tanıtan Amena Musa, yerel sanatçıların desteğiyle katılımcıların beğenisini kazanmayı başarmıştır.

 

Ayırt edici menüleri ve kendine özgü lezzetleriyle rakiplerinden ayrılmayı başaran ünlü şef Amena Musa, bugün, ülkedeki birçok isme rol model olma yolunda ilerlemektedir.

 

Katar kültürünü tanıtmak için var gücüyle çalışan bir isim olan Amena Musa, emeklerinin meyvesini almaya hazırlanmaktadır.

 

Katar Mutfağı’nın geleneksel lezzetlerini Alwan Yemek Festivali katılımcılarına sunan Amena Musa, dikkatleri üzerine çekmiştir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu