Sponsorlu Bağlantılar

Neodyum Mıknatıs

Neodyum Mıknatıs

Neodyum mıknatıs, bildiğimiz mıknatıslardan farklı özellikler içerir. Güçlü manyetik alanları ile gündeme gelmiş olan bu mıknatıs, günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Farklı şekillerde üretimi yapılabilen bu ürünler, kullanım alanına göre farklı elementlerle kaplanarak kullanılmaktadır.

Neodyum mıknatısların, küp, blok, disk, silindirik gibi farklı şekilleri bulunmaktadır. Bu şekillerde üretilen ürünler bakır, altın, çinko, kalay, gümüş gibi elementlerle kaplanarak, otomotiv, medikal sektörü, elektrik motorları, petrokimya endüstrisi gibi alanlarda kullanıma sunulur.

Neodyum mıknatısların manyetik kuvveti, çok özel sistemlerin yardımıyla, özel cihazlarla sağlanmaktadır. Teknoloji yardımıyla üretilen mıknatısların üretimi de izne bağlı olarak gerçekleşmektedir. Üretim hakkına sahip olan Magneteksan firması, bu konuda patent hakkını elinde bulundurmaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu