Sponsorlu Bağlantılar

Mazota Zam Haberleri

Zam Haberleri

Türkiye’de çalışanların yarısından fazlasının asgari ücret için çalıştığını kaydeden uzman, işyerindeki “asgari ücret topluluğu”na dikkat çekerek, asgari ücretin Türkiye’de ücretlerin temel belirleyicisi olduğunu ve bunun çok ciddi bir sorun olduğunu belirtiyor. Orta gelir tuzağına benzer şekilde, ‘asgari ücret tuzağı’ dediği sistemin, asgari ücretteki yüksek artışa ayak uyduramaması nedeniyle tüm ücretlerin birbirine yaklaştığını söylüyor. Sigaraya zam gelecek mi sorusu ise gizemini koruyor.

Asgari ücretin iktisat teorisinde bir başlangıç ya da geçici ücret olduğunu hatırlatan Karatepe, bugün Türkiye’de nitelikli çalışanların bile asgari ücret aldığına dikkat çekerek, bunun iyi üniversitelerden mezun olan ve kurumsal şirketlerde çalışanlar için sürdürülebilir olmadığını belirtiyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu