Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Sağlığı Nedir?

Cilt Sağlığı

Cildin en çok ihtiyaç duyduğu yaşam kaynağı sudur. Düzenli olarak günde 6-8 bardak su için; Cildin elastikiyetini arttırır ve yenilenmesini sağlar. Ayrıca vücuttaki zararlı maddelerin ve toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.

Cildin yumuşak ve esnek olması için neme ihtiyacı vardır. Duş alırken ılık su ve PH değeri yüksek sabun tercih edilmelidir. Cilt, sert ovalamadan dairesel ve yumuşak hareketlerle yıkanmalıdır. Sonrasında cilt sağlığı için cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır. Uygun şekilde nemlenmeyen ciltte kuruluk, kırışıklık ve egzama gibi sağlık sorunları görülebilir. Erkeklere de her tıraştan sonra cildini nemlendirmelerini öneriyoruz. Çünkü tıraş sırasında cildin yağ tabakası kaybolur ve bu durumda tahriş meydana gelebilir. Tahriş olmuş cildin yenilenmesi için nem ile beslenmesi gerekir. Daha detaylı bilgiye sağlık dergi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu