Sponsorlu Bağlantılar

Ahşap Zemin Seçimi

Ahşap Zemin Seçimi

Fotoğraf zemini dokusu, yarattığınız hikaye ile ilgilidir. Daha dramatik bir sahneyi, dokulu ahşap bir zeminde çekebileceğiniz gibi; canlı ve heyecanlı olmasını istediğiniz bir kompozisyona zengin ve renkli bir zemin üzerinde modern bir hava verebilirsiniz. Bu noktada önemli olan fotoğrafta vermek istediğiniz duygudur. Kompozisyonun hikayesine karar verdikten sonra veya eğer bunu bir müşteri için yapıyorsanız müşterinin markası için belirlediği renk paleti ve duygu içeriğine göre hangi malzeme ve dokuda zemin kullanacağınıza karar verebilirsiniz.

Ahşap fotoğraf zemini boyutu seçimi de fotoğraf tarzınız ile alakalıdır. Burada önemli olan fotoğraf için yeterli bir alanınızın olmasıdır. Ancak, alan büyüdükçe bu zemini başka lokasyonlara götürmek de zorlaşacaktır. Genel olarak 60 cm x 80 cm bir zemin kullanabilirsiniz. 70 cm x 100 cm bir zemin ise her zaman işinizi görecektir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu