Sonbahar Elbiselerinde Nelere Dikkat Etmeli? Ünlü Modacı Mehmet Fatih Baltacı Anlatıyor…

0
57

Bu yıl kadınların bahar ve yaz ayları, pandemi nedeniyle genellikle evde kalarak ve diyet yapma imkânı bulamadan geçip gitti. Bu nedenle birçok kadının kilolardan ve vücutta deforme olmuş bölgelerden şikâyet ettiği, internetteki pek çok forum sitesinin yorumlarından gözlemlenmekte. Geçtiğimiz yıllarda tatillerde veya günlük hayatta gördüğümüz Instagram post’u sayısı bile dörtte üç oranında azaldı.

Dışarıyla bağlantının yeniden kurulmaya başlandığı şu günlerde, evlerinden çıkmak isteyen kadınlarda kıyafet telaşı başladı. “Hangi kıyafetlerle kilolu görünmem?”, “10 günde beden küçülten diyet.” gibi başlıklar; arama motorlarında çokça aratılan cümleler haline geldi. Bu gibi soruların cevabını vermek adına; ünlü modacı Mehmet Fatih Baltacı’na, sonbaharda hangi tür kıyafetlerin tercih edilmesi gerektiğini sorduk. Mehmet Fatih Baltacı ise, bu gibi durumlarda danışılması gereken ilk adresin İngiliz moda çizgileri olması gerektiğini söylerek sözlerine başladı.

Mehmet Fatih Baltacı’nın İngiliz modasından kast ettiği, sonbahar odaklı ve kumaşları kalın olan kıyafetlerin ağırlıkta olduğu bir moda üslubu. Bu çizgiden ilerlendiği takdirde, şık bir sonbahar geçirmenin herkes için mümkün olduğunu söyleyen Baltacı, bununla birlikte sonbahara dair birkaç moda tüyosunu da okuyucularımızla paylaştı.

Sonbaharda Hangi Kıyafetler Moda? Mehmet Fatih Baltacı Açıklıyor!

Bol kesim elbiselerin revaçta olabileceği bir mevsime girdik. Bu dönemde bir veya iki beden büyük elbiseler tercih ederek; hem salaş bir tarz edinebilir, hem de endişe edilen fazla kiloları kamufle etmek adına vücudunuz için önlem alabilirsiniz. Bununla birlikte sonbaharın genel tonları koyu renklerdir. Siyah, gri, kahverengi gibi kasvetli renkler, sonbaharda şık görünmenin anahtarı niteliğinde. Bol ve koyu renkli elbiseler seçildiği takdirde, şık görünmemek için hiçbir sebep olmayacaktır.

Trençkot ve Eteğin Uyumu

Sonbaharda fazla kiloları şık bir biçimde kamufle etmek adına, trençkotu efektif olarak kullanabilirsiniz. Trençkotun her zaman şık ve gizemli gösteren yapısı, sonbaharda her zaman geçerli bir formüldür. Ayrıca pantolon yerine etek tercih ettiğinizde de, benzer bir kamufle görevi görecektir. Bu iki kıyafeti kombinlemek oldukça zor. Ancak koyu renklerle kombin oluşturmanın kolaylığı, sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Verilemeyen kiloları moda sayesinde yenmek son derece kolay.

Kaynak: ideas for women

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here