Sanal Para

0
24

Sanal Para

Sanal para olarak bilinmekte olan bitcoin sanal para, kağıt para olarak kullanmış olduğumuz paranın bilgisayar ve internet teknolojisi yoluyla kullanılmasıdır.

Avantajları

Koinbox  Enflasyon Riski Sürekli Olması; Enflasyona sebebiyet veren etkilerden biri de tedavülde olan gerçek para arzının artması olarak bilinmektedir. Tedavülde para arzı artışı doğru orantılı olarak enflasyonu arttırmaktadır. Ancak bu sistem bitcoin fiyatı için geçerli değildir.

Çökme Riski Düşüktür; Gerçek para birimlerinin çöküşü hükümetlere bağlı olarak hiper enflasyonlardan kaynaklanmaktadır. Sanal para bitcoin herhangi bir hükümete bağlı çökme riski bulunmamaktadır. Taşıması Kolaydır; Milyonlarca dolar değerinde bitcoin sanal para küçük bir hafıza kartı ile kolaylıkla taşınabilmektedir.

Dezavantajları

Kripto para haberleri İzi Sürülmez; Uyuşturucu gibi yasal olmayan maddelerin satılmasına ortam hazırlayabilmektedir. Bazı devletler bu sebeplerden dolayı bitcoin kullanmayı kabul etmemektedir. Alıp Satmak İşlemleri Zor Olması; Taşımış olduğu riskler nedeninden dolayı bitcoin bir ürün satın alır gibi alınamamaktadır. Harcama Alanının Dar Olması; Bitcoin ödeme sisteminde çok fazla yer yoktur. Değişkendir; Bitcoin hızlı yükselebilme ve düşme riski bulunmaktadır. Dolayısıyla yatırımcılar dengeli bir şekilde bitcoin yatırımını düşünerek yapması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here