Sağlık

Sertleşme Sorunu Sebepleri Ve Mutluluk Çubuğu

Sertleşme Sorunu Sebepleri Ve Mutluluk Çubuğu

 

Cinsel işlev bozuklukları çiftlerde cinsel yaşamın herhangi bir anında yeterli haz alamama durumu olarak tanımlanmaktadır. Cinsel işlev bozuklukları ağrılı birleşme problemlerinden cinsel isteksizliğe, sertleşme bozukluklarından korku ve kaygıya oldukça geniş bir alanda incelenmektedir. En yaygın bilinen cinsel işlev bozukluklarından olan sertleşme bozukluğu peniste yeterli sertlik ve dikleşmenin oluşmamasıdır. Bu sorun çeşitli yöntemlerle tedavi altına alınmaktadır. Doktora danışarak öncelikli olarak ilaçlı tedavi yöntemine başlanmaktadır. İlerleyen aşamalarda ise ameliyata başvurulmaktadır.

 

Sertleşme Problemleri Neden Olmaktadır?

 

Sertleşme bozuklukları ile kardiyovasküler hastalıklar için risk faktörleri benzemektedir. Çoğu sertleşme bozukluğu, endotelin vasküler rahatsızlığından kaynaklanmaktadır. Sertleşme problemine sebebiyet veren bu sorunlar çok sayıda bulunmaktadır.

 

Şeker hastalığı en yaygın sertleşme sorunu sebepleri arasında yer almaktadır. Nörolojik rahatsızlıklar sertleşme probleminde psikolojik de etki oluşturarak bireyin özgüven eksikliği yaşamasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda bireyler arasında sertleşme sorun olarak yer almaktadır.

 

Sertleşme Bozukluğunun Belirtileri Nelerdir?

 

Sertleşme bozuklukları genel olarak şu şekillerde ortaya çıkmaktadır:

 

Peniste cinsel ilişkiye girebilecek sertliğin sağlanamamasıdır.

 

Peniste cinsel ilişkiye elverişli sertliğin sağlanmasına rağmen haz alamadan kaybedilmesidir.

 

Erken boşalma nedeniyle haz alamadan penis sertliğinin kaybedilmesidir.

 

Sertleşme bozukluğunun yaşandığına dair en yaygın belirtiler bu şekilde sıralanmaktadır.

 

Sertleşme Bozukluklarının Tanısı Nasıl Yapılmaktadır?

 

Sertleşme bozuklukları oldukça yaygın görülen bir durumdur. Hayati bir tehlikesi bulunmasa da yaşam kalitesini olumsuz olarak etkilemektedir. Kalp hastalığı bu problemde aynı belirtileri gösterdiği için doğru tedavinin alınması gerekmektedir. Sertleşme problemlerini yok etmek için çeşitli tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

 

Sertleşme Bozukluğu Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 

Sertleşme bozukluğu tedavilerine genellikle altta yatan sorunun tedavi edilmesiyle başlanmaktadır. Doktor, sertleşme bozukluğu için ilaç tedavisine de başlayabilmektedir. İlacın yetersiz olduğu durumlarda cerrahi tedaviler de seçenekler arasında bulunmaktadır. Bu yöntemler şunlardır:

 

Ereksiyon sağlayıcı yardımcı cihazlar: Hastalara vakum pompaları ile diğer cihazlar önerilebilmektedir.

 

Penil implant: Cerrahi yöntemlerle penis içerisine yerleştirilen protezler,

 

sertleşme bozukluğu için kalıcı çözümler arasında yer almaktadır.

 

Penis Protezi Nedir?

 

Penis protezi, penisin sertleşmesini sağlamak için içi sıvıyla doldurulmuş iki yapay silindirden oluşmaktadır. Deri altına ya da penisin sertleşme bölgelerine yerleştirilmektedir. Uzun yıllar kullanım imkanı sunarak hastalara cinsel yaşamları için oldukça fayda sağlamaktadır. Toplumda mutluluk çubuğu olarak tanımlanan protez günümüzde etkili olarak kullanılan tedavi yöntemleri arasında yerini almaktadır. Ameliyatı oldukça kısa sürede tanımlanan aparatta, sonraki süreçte gerekli tedbirler ile oldukça kolay atlatılmaktadır. Piyasada her bireye özgü özellikli protezler bulunmaktadır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu