Sağlık

Aşk Duası

Aşk insanların hayatlarında yaşamak istediği bir duygudur ve insanlar bu duyguyu yaşayabilmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bu duyguyu tadabilmek için kötü yollara sapan insanlar din tarafından yasaklanmış ve affı olmayan yollara başvururlar. Bu yollardan biri ve en büyük günahlardan biri olan büyü ile birlikte insanlar aşık olduğu insanı kendine aşık etmek isterler. Durum böyleyken insanların izlediği bu yol ile birlikte istenilen sonuç elde edilmekte ancak bu sonuç sağlıklı olmamaktadır. Sağlıklı olmayan bu durum ise ileride insanlara sıkıntı çıkarabilmektedir. Aşk büyüsü olarak geçen bu büyü türü ile birlikte insanlar büyüye başvururlar.

Günümüzde bile hala birçok büyücü bulunmaktadır.  Aşk duası ise dinlere göre değişen bir ritüel şeklidir. Aşık etme duası olarak geçen bu dua Tanrı’dan aşk isteme şeklidir.  Bağlama büyüsü ise insanların istediği insanı kendine bağlama amaçlı kullandığı bir büyü çeşididir. Bu büyü ile birlikte istedikleri insanı kendine bağlamayı amaçlayan insanlar dinler tarafından yasaklanan bir yol uygularlar. Bağlama duaları ile desteklenen bu durum birçok insanın istediği sonuçlara ulaşmasını sağlamıştır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu