Sağlık Gündem

Türkiye’deki Vaka Sayısı 34 Bin 109’a Yükseldi

Koronavirüs her geçen gün yayılmaya ve insanların kabusu olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu akşam yaptığı açıklamayla günlük bilançoyu tüm kamuoyuyla paylaştı. Açıklanan bilançoda en dikkat çeken kısım ise vaka sayısındaki artış oldu. Bugün yapılan toplam koronavirüs test sayısı 20 bin 23 olarak açıklandı.

Bugün yapılan koronavirüs testlerinden 3 bin 892 kişinin test sonucu pozitif çıktı. Yapılan test sayısı ile pozitif çıkan vaka sayısının oranı ise yaklaşık yüzde 20 seviyelerinde. Bu da her 5 koronavirüs testinden birinin pozitif çıktığı anlamına geliyor. Bugünkü pozitif çıkan vakalarla birlikte Türkiye’de toplam koronavirüs hasta sayısı 34 bin 109’a ulaştı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISINDA ARTIŞ YAŞANMIYOR

Her geçen gün koronavirüs test sayısında ciddi artış yaşanıyor. Test ve vaka sayısında artış yaşanmasına rağmen hayatını kaybedenlerin oranında ciddi bir artış yaşanmıyor. Bugün koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin sayısının 76 olduğu açıklandı. Bugünkü bilançoyla birlikte şimdiye kadar Türkiye’de koronavirüsten dolayı yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 725 oldu.

Bugün hastanelerde tedavisi tamamlanıp taburcu olanların sayısı ise 256 olarak açıklandı. Böylelikle şimdiye kadar koronavirüsü yenen ve hastanelerden taburcu olanların toplam sayısı da bin 582’ye ulaşmış oldu. Hastanelerdeki yoğun bakım ünitelerinde yatanların toplam sayısının da bin 474 olduğu belirtildi. Aynı zamanda toplam entübe hasta sayısı da 987 olarak kayıtlara geçti.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu