Sağlık Gündem

Koronavirüs Vaka Sayısı Artış Gösteriyor

Türkiye’de etkisini gün geçtikçe genişleten koronavirüs, alınan tüm tedbirlere karşın ilerlemeye devam ediyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalara ve alınan önlemlere rağmen koronavirüs tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Uzmanlar yaptıkları açıklamada, artık geri dönüşü olmayan bir yola girildiğini ifade ederek aşı geliştirme sürecinin son bulmasını beklediklerini dile getirdiler.

Koronavirüsün son bir günlük istatistikleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Dün yapılan ve saatler süren Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Koca, durumun çok kötü olmadığını ve iyi haberlerinde geldiğini söyledi. Son bir gün içinde 5 bin 138 kişinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Bu rakamla birlikte toplam vaka sayısı da 52 bin 167’ye ulaştı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI ARTIYOR

Koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısında da artış yaşanıyor. Özellikle 60 yaş üzeri kesimi hedef alan koronavirüsün öldürme oranı bu yaş grubunda bir hayli yüksek. Son bir gün içinde 95 kişinin daha yaşamını yitirdiği açıklandı. Bu rakamla birlikte koronavirüsten dolayı hayatını bin 101’e ulaştı.

Koronavirüsten dolayı hastanelerde tedavi görüp de taburcu olanların toplam sayısı da 2 bin 965’e ulaşmış oldu. Son bir günde 542 kişi iyileşerek taburcu oldu. Yoğun bakım ünitelerinde tedavileri süren toplam hasta sayısı da bin 626’ya ulaştı.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu