Kültür Sanat

Tatilde çocuklara kitap önerileri

Popüler kategoride edebiyat ve edebiyat dışı alanda sunduğu, özellikle popüler bilim alanındaki çok satan eserleri ve kültür yayıncılığında roman ve deneme türündeki eserleriyle yayıncılık sektöründe önemli bir noktaya gelen Tuti Kitap, şimdi çocuklar ve gençler için sunacağı eserlerle Nefes Yayıncılık’ın yeni alt markası Genç Tuti’deokurlarıyla buluşuyor.

Yetişkinler için kaleme aldığı eserleri çok satanlar arasında yer alan yazar Mümine Yıldız’ ın ilk çocuk kitabı Güneş Anne ve Çiçek Kız Genç Tuti tarafından minik okurlarla buluşturuluyor.

Yazarın her zamanki kendine has, samimi üslubuyla kaleme aldığı kitap, en büyük ve güzel şeylerin, en küçük ve önemsiz görülen ayrıntılarda gizli olduğunu hatırlatan gönülden bir hikâye… Burada yazar; teşekkür etmek, selamlaşmak, yaratılmış her şeyle dost olmak, ihtiyacı olana yetişmek gibi kaybettiğimiz değerleri hatırlatmaktadır. Ayrıca her canlının sevgiyle beslendiğini de vurgulamaktadır. Eser, Endonezyalı çizer Devina Gunawan’ın resimleriyle hayat buluyor.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu