Kültür Sanat

Çetin Çetintaş “moola mantra” parçasıyla farklı dünyalara çağırıyor

Pek çok kişinin bilmediği müzisyen yönünü kısa süre önce çıkardığı “Gayatri Mantra” parçası ile tanıtan Çetin Çetintaş, Mantra albümünün ikinci parçası olan Moola Mantra’yı yayınladı. Albümün ilk parçası ve klibiyle büyük beğeni toplayarak, yoga felsefesine altyapısı güçlü ve senfonik tınılarla örülü bir parça kazandıran Çetintaş’ın yeni parçası Moola Mantra’nın aynı gün yayınlanan klibi de müzikseverlerden tam not aldı. Klipte parçaya getirdiği yorumla zevkle dinlenen Çetintaş, çaldığı viyolonsel ile de takdir topladı.

Çetin Çetintaş’ın Bitmeyen Enerjisi Moola Mantra’nın Sözcüklerine Gizlendi

Çetin Çetintaş’ın her cümlesi yogadan esintiler taşıyan yeni parçası Moola Mantra, kişinin yaptığı ve yapacağı hiçbir şey için pişmanlık duymayanlara sesleniyor. Parça ve kliple birlikte “Bu yaşam yolu senin yaşam yolun” düşüncesini aşılayan Çetintaş, neyi seçip nasıl adım atılması gerektiğini sadece kişinin kendisinin bileceğine dikkat çekiyor. Bir şeyler başarmayı hedefine alan herkesin daha iyisini yapabileceğine de parça ve klibinin her anında hissettiren Çetintaş, “Başkaları seçimlerin hakkında ne diyecek diye düşünerek daha çok kafa yorarsan daha çok pişmanlıklar duyarsın” diyor. Yoganın içsel yolculuğa çıkaran tınılarıyla dolu olan Moola Mantra, ritim ve hareketliliğini ise Çetin Çetintaş’ın yüksek enerjisinden almayı başarıyor. 

Çetin Çetintaş’tan Kısa Film Tadında Senfonik Bir Klip

Çetin Çetintaş, yeni parçası Moola Mantra’da parçayı seslendirmesinin yanı sıra akustik eserlerin en önemli enstrümanlarından olan viyolonseli de çalıyor. Viyolonselin yanı sıra senfonik unsurları öne çıkaran diğer enstrümanların da yer aldığı klip, farklı müzik türleri arasında bir mozaik oluşturuyor. Yaşam yolculuğunu andıran enstantaneler ile sözlerini klibin her anında hissettirmeyi başaran parça, koro ağzıyla eşlik eden sanatçılarıyla da farklı bir atmosfer yaratıyor. Melodisi ve sözleriyle dinleyicisini dingin bir ruh haline davet eden Moola Mantra, sade ve büyüleyici tınılarıyla duygular arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Renkleri ve kostümleriyle de fark yaratan klip, minimal prodüksiyonu ile etkileyici bir atmosferin kapılarını aralıyor.

“Her Zaman Kendi Seçimlerinin Arkasında Dur”

Parçasını uzun bir çalışma sürecinin sonunda yoğun bir duygusal anlatımla ortaya çıkaran Çetin Çetintaş, herkesi kendi seçimlerinin arkasında durmaya çağırıyor. Yürüdüğü yolun doğru olup olmadı konusunda kararsız kalanlara Moola Mantra ile bir çıkış kapısı aralayan Çetintaş, tüm dinleyenlerinin duygularını harekete geçirmeyi başarıyor.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu