İzmir Botoks Fiyatları

0
45

İzmir Botoks Fiyatları

Estetik konusunda kadınların günümüzde en fazla tercih ettiği uygulamalar arasında İzmir botoks cilt gençleştirme vardır. Çok eski bir uygulama olmasına rağmen bugün hala yüz estetiğinde birçok beklentiyi karşılamaktadır. Botoks toksin içeriğine sahip bir maddedir.

Ancak bu toksin iyi huylu bir toksindir. Yüz estetiğinde kırışıklıkların tedavi edilmesi koltuk altında terlemeyi önlemesi ve migren tedavisinde kullanılmasından dolayı oldukça fonksiyonel bir ilaç olduğunu söyleyebiliriz. Botoks sinirlerin işlevselliğini azaltan kas hareketlerini bloke eden bir ilaçtır.  Yalnızca estetik alanında değil tıpta birçok tedavide kullanılmaktadır.

İzmir Botoks Nedir?

İzmir botoks çok geniş kullanım alanına sahip tıpta ve estetik sektöründe uzun yıllardır kullanılan ilaçlardan biridir.  Botoks mimik kaslarını bloke eder. Dolayısıyla derin kırışıklıkların oluşmasını çizgilerin azalmasını sağlar.  Yüzümüzdeki kırışıklıklar genetik sebeplere bağlı olsa da olumsuz yaşam koşulları çevresel faktörler gibi birçok durum yaşlanmayı hızlandırır.

Bu kırışıklıklar genellikle alın,  kaş arası,  ağız çevresi ve göz kenarlarında oluşur.  Kaşların arasındaki kırışıklık insanlara kızgın ve asık yüzlü bir ifade verir.  Göz kenarı ve dudak üstü çizgileri ise kişinin yüzünde yaşlılık görüntüsü sağlar.  Bütün bu görüntüler İzmir botoks uygulaması yapılarak tamamen ortadan kaldırılır.  Yüzde daha mutlu daha dinamik ve daha genç ifade oluşur.

İzmir Botoks Fiyatları

İzmir botoks uygulaması yüz estetiğinde oldukça önemli olmasına rağmen akıllarda İzmir botoks fiyatına dair soru oluşur. İzmir botoks fiyatları yıllık olarak güncellenir. Ancak bu botoksun hangi bölgeye ne kadar uygulanacağına bağlı olarak değişiklik gösterir.  Yalnızca dudak üstü botoksu farklı bir fiyat,  sadece kaş arası veya sadece dudak üstü botoksu farklı fiyat olur.  Dolayısıyla bu konuda tam bir fiyat bilgisi vermek doğru bilgi olmaz.  Bu nedenle öncelikle nerede yapılacağına karar vermek ve ardından uygulamayı yapacak olan hekimle yüz yüze görüşmek fiyat öğrenmenin en doğru yoludur.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

İzmir Lazer epilasyon lazer ışınlarının cilde uygulanmasıyla gerçekleşir. Ciltte yaklaşık olarak 15 milimetre çapı bulunan bir alana teker teker atış yapılarak taranır ve o bölgede bulunan kıl hücrelerini bloke eder.  İzmir lazer epilasyon yaptırırken lazer ışınları kişiye zarar vermez.  Ancak bu ışınlardan gözleri korumak için bir gözlük takılır. Cilde uygulanan lazer ışınları siyah renkli kıllarda bulunan melanin maddesi tarafından tutulur ve cihazdan çıkan lazer ışığı kıl kökünde ısı yaratarak kıl kökünü tahrip eder.

Günümüzde yeni nesil teknolojik cihazlar kullanılarak yapılan İzmir lazer epilasyon sırasında ağrı ve acı hissedilmez.  Çok hafif bir batma hissi olabilir uygulamadan sonra ise çok hafif kızarıklık ve şişme görülse de bu bir iki gün içinde tamamen ortadan kalkar.  Dolayısıyla lazer epilasyon yaptıran kişiler kalıcı olarak istenmeyen kıllarından kurtulur.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İzmir dudak dolgusu İnce dudaklara sahip kişiler veya dudaklarını var olandan daha dolgun ve daha çekici hale getirmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır.  Önce bu uygulamanın yapılıp yapılamayacağına doktorun karar vermesi gerekir. O nedenle ilk doktor muayenesi bu konuda çok önemlidir.  İlk muayenede dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişinin fotoğrafları çekilerek dudak dolgusundan ne beklediği nasıl bir dudak dolgusu istediği değerlendirilir.

Yalnızca hacim dışında aynı zamanda kenar çizgilere de dolgu yapılarak daha estetik bir görüntü sağlanır.  Uzman dermatolog veya plastik cerrahlar tarafından yapılan dudak dolgusu hafif bir lokal anestezi uygulanarak gerçekleşir. Dudağın belli bölgelerine uygulanan dolgu sonrası el ile şekillendirerek istenilen son hali verilmiş olur. Lokal anestezinin etkisi de yaklaşık olarak 1-2 saat sonra geçer ve yapıldığı andan itibaren kullanılmaya başlanır.

Dudak Dolgusu Etkisini Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra doktor hastayı kontrol için tekrar çağırır. İkinci kontrol muayenesinde yapılan işlem değerlendirilir ve dolgu eklenmesi gerekiyorsa eklenir ve hafif rötuşlar varsa bunlar düzeltilir.  İzmir dudak dolgusu yaklaşık olarak 10 gün sonra istenilen dudak şekle oturur.  İzmir dudak dolgusu uygulaması kullanımı oldukça uzundur.  6 ay ile 2 yıl arasında değişir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here