Gündem

Yapay Zeka Kongresi’nde 16.4 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

Organizatörler, Çin’in en büyük yapay zeka (AI) etkinliği olan 5. Dünya Zeka Kongresi’nde (World Intelligence Congress) 105,7 milyar yuan (yaklaşık 16,4 milyar dolar) değerinde toplam 210 anlaşma imzalandığını söyledi. “Yeni Zeka Çağı: Yeni Gelişimi Güçlendirmek, Yeni Modeli Teşvik Etmek” temalı dört günlük etkinlik dün günü kuzey Çin’in liman kenti Tianjin’de sona erdi. 240’ın üzerinde AI şirketi ve kurumunun katılımını çekti.

Tianjin Belediye Başkan Yardımcısı Wang Weidong, toplamın yüzde 76’sını oluşturan yeni nesil bilgi teknolojisi, yüksek teknoloji hizmeti ve son teknoloji ekipman alanlarında 159 sözleşme imzalandığını söyledi. Etkinlik sırasında akıllı şehirler ve ulaşım, akıllı üretim, BT uygulaması ve inovasyonu içeren forumlar, sergiler ve yarışmalar gibi bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlik ilk olarak 2017 yılında Tianjin’de düzenlenmeye başlandı ve bugüne kadar 458,9 milyar yuan değerinde 563 sözleşme imzalandı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu