Gündem

Viski Kiti

Viski Kiti

Biri viski ve balina mı dedi? Lezzeti ile ağızda iz bırakan viski hakkında günümüzde herkesin kafasında birçok soru işareti var. En sık sorulan sorular viski fiyatları, nereden alınır, en lezzetlisi hangisi… Tüm bunları kafanıza takmamak için bu yazımızda sizin için basit bir cevap bulduk: evde viski yapmak.

Alkollü içecekler arasında viski, farklı çeşitleriyle farklı tatları kendine çekiyor. Bu nefis içeceğin kendine has bir kültürü var ve viski yapım aşamasına geçmeden önce hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki viski bardağının özelliği onu diğer içeceklerden ayıran özellikler, özellikle içilme şekli ve hazırlanış şekliyle öne çıkıyor. İşte kültürüyle göz dolduran bu içeceğin setleri. Evde yapabileceğiniz bu lezzetli viski içeceğine kolayca sahip olabilir, aynı zamanda kendi yaptığınız orijinal viski ile partilerin vazgeçilmezi olabilirsiniz. Viski yapabilmek için viski kiti olması gerekmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu