Gündem

Türkiye geneli eğitim öğretime 1 hafta tatil!

MALATYA (İGFA) – Malatya Doğanşehir’de depremden etkilenen bölgelerde inceleme yaparak vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm Türkiye’deki iklim şartlarını göz önüne alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletli olması bağlamında sadece deprem bölgesindeki iller değil, çevresindeki illerin de suhuletli bir şekilde süreçleri yönetmesi için bugünden itibaren tüm Türkiye’de tüm okullarımızı 13 Şubat’a kadar bir hafta tatil ettiklerini söyledi.

Bakan Özer, millet olarak devlet olarak hem süreçleri daha rahat bir şekilde yürütme hem de özellikle bu 10 ilde akrabaları olan diğer illerdeki vatandaşlarımızın erişimini kolaylaştırmak anlamında da bu kararı almış bulunduklarını söyledi.

Ama bu kararı alırken tüm illerdeki özellikle 10 ildeki okullarımızın tamamının vatandaşların hizmeti için açık tutulacağını belirten Bakan Özer, konaklama, yemek ikramıyla ilgili her türlü hizmet okullarda, öğretmenevlerinde 7/24 kesintisiz bir şekilde verileceğini duyurdu.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -