Gündem

TBMM Başkanı Şentop’tan Azerbaycan’a tebrik mektubu

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, “Azerbaycan Zafer Günü”nü kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2022 15:46

Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2022 15:46

ANKARA (İGFA) – TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Zafer Günü dolayısıyla Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova’ya tebrik mektubu gönderdi.

Azerbaycan’ın Zafer Günü dolayısıyla kardeş Azerbaycan halkını tebrik eden Şentop, “Kardeş Azerbaycan halkı için haklı bir gurur kaynağı olan ve Türkiye başta olmak üzere Türk dünyasını sevince boğan zaferiniz kutlu ve daim olsun.” ifadesini kullandı.

“Tek millet, iki devlet” şiarı üzerine inşa edilen ilişkilerin daha da güçlendirilmesi yönündeki iradeyi, her vesileyle başarılı şekilde hayata geçiriyor olmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Şentop, “Önümüzdeki dönemde de ülkelerimizin yakın işbirliğinin bölgemiz ve ötesinde, barış, refah ve istikrara önemli katkı sağlayacağına tüm kalbimle inanıyorum. Cesaret ve fedakarlıkları hiçbir zaman unutulmayacak aziz şehit kardeşlerimize de yüce Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyorum.” değerlendirmelerinde bulundu.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu