Gündem

Samet Servet Erişilebilirlik Toplantısı’nda

Geniş katılımlı gerçekleşen toplantıda engelli bireyler dahil herkesin binalara, açık alanlara ve ulaşım hizmetlerine başkasına ihtiyaç duymadan erişebilmesi için yapılması gerekenler kapsamlı bir şekilde ele alındı.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Uysal, il genelindeki bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileriyle online platform Zoom üzerinden biraraya geldi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirilen “Erişilebilirlik Toplantısı’nda” engelli bireylere yapılan desteklerden, yapılması gerekenlere kadar çok sayıda konu alındı. Toplantıya Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet de katıldı.

 

Geniş kapsamlı değerlendirme

Geniş kapsamlı değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda il müdürlüğünün yaptığı çalışmalar anlatıldı. Bunun yanı sıra toplantıda engelli bireylerin toplumsal hayata katılımının önündeki engellerin kaldırılması, başkasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde ulaşabilmesi için yapılı çevrede ve kentsel hizmetlerde fiziksel, mimari, yönlendirici ve bilgilendirici tedbirlerin alınması konuşuldu.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu