Gündem

Reklamsız Radyo Dinle

Günümüzde radyo dinlenilirken en fazla rahatsızlık veren konuların başında sürekli araya giren reklamlar olmakta reklamsız radyo dinle faaliyetini gerçekleştirmek bazen bir ütopya halini almaktadır. Böyle bir dinleti gerçekleştirebilmek tüm dinleyicilerin en büyük arzusu haline gelmiştir. Hiç beklenilmeyen bir zaman diliminde araya giren reklam, insanda oluşan bütün duygusal kavramları yerle bir etmektedir. Bir başka açıdan bakıldığında radyolar da reklam vererek ve ticari faaliyetler gerçekleştirerek sektörde tutunmaya çalışmakta; farklı müzik türlerinde yayın yapan birçok radyo bu şekilde yayınlarını sürdürebilmektedir.

Maddi amaçlar olmadan hiçbir şeyin yapılmadığı günümüzde böylesine bir faaliyet beklemek yani reklamsız radyo dinlemek bir hayli zordur. Reklamsız radyo dinle şimdilik böylesine ütopik bir aktiviteymiş gibi gözükse de bu şekilde yayın yapan radyolar mevcuttur ve reklamsız radyo dinlenmek isteyenlerce böyle frekanslar ısrarla aranmaktadır. Çünkü müzik, araya hiçbir şeyin girmesine müsaade edilmeyecek derecede hoş bir tını bırakır insanın kulağında. Kulak böyle bir zevki saatlerce tatmak ister ve müzik dinlemeyi bırakmak çok zordur.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu