Gündem

Nevşehir Güzelyurt’ta içme suyu hattı yenilendi

Nevşehir Belediyesi tarafından Güzelyurt Mahallesi’nde su kesintilerine neden olan eski içme suyu hattı yenilendi. Uzun ömürlü ve daha sağlıklı içme suyu borularıyla yenilenen hat bu gece devreye alınacak.

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2022 12:00

Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2022 09:14

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince Güzelyurt Mahallesinde bulunan i Hisar Sokak, Erenler Caddesi ve Esenler Caddesinde gerçekleştirilen altyapı yenileme çalışmaları tamamlandı. Bu sokaklarda bulunan ve sık sık arızalara neden olan içme suyu hattındaki asbestli borular yeni nesil polietilen borularla değiştirilirken ayrıca bu bölgelerde yağmur suyu hatları da oluşturuldu.

Belediye ekiplerinin yoğun çalışmaları ile birlikte modern ve güçlü bir altyapıya kavuşturulan mahallede, yenilenen içme suyu hattı bu gece yarısı devreye sokulacak. Altyapı çalışmalarının sona ermesi ile birlikte ise Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hafta sonu mahallede üstyapı yenileme çalışmalarına başlayacak.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu