Gündem

MOSDER’den Filistin açıklaması

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nden yapılan açıklama şöyle:

“Tüm dünyayı saran Kovid-19 pandemisinin ülkeleri birbirine daha da yakınlaştırdığı,  barışçıl bir ortamda insanlığın aynı ortak paydada buluştuğu ve insanların sadece sağlıkla nefes almak için mücadele verdiği böyle bir dönemde, İsrail devletinin son birkaç gündür Filistin halkına karşı yaptığı haksızlıklar ve gerçekleştirdiği saldırılar hiçbir şekilde meşru görülemez; çocuk ölümlerinin hiçbir açıklaması, masum canların kaybının hiçbir gerekçesi olamaz.   

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) olarak, Filistin halkının meşru haklarını gasbetme girişimlerine karşı İsrail devletinin uygulamış olduğu ve her geçen gün şiddeti daha fazla artan saldırılarını esefle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden Filistin vatandaşlarına başsağlığı diliyor, yaralı olan vatandaşlara acil şifalar diliyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin konuyla ilgili yayınladığı ortak bildiri doğrultusunda; “Kudüs’e ilişkin BM Güvenlik Konseyi, BM Genel Kurulu kararları dahil olmak üzere uluslararası hukuka aykırı uygulamalarına karşı, uluslararası toplumun daha fazla vakit kaybetmeden etkili ve sonuç verici bir şekilde harekete geçmesi için bütün dünyaya çağrıda bulunuyoruz” açıklamasını MOSDER olarak destekliyor ve bir an önce iki ülke arasında barışçıl adımlar atılmasını temenni ediyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu