Gündem

İzmit’te okullar arası atık toplama yarışması başlıyor

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘geri dönüştürülebilir atık’ gerçeğini toplumun tüm kesimine yaymak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Okullar Arası Atık Toplama Yarışması, bu yıl için de resmi olarak başlamış oldu. İzmit Belediyesi Atık Toplama Yarışmasına, 5 Mayıs 2023 tarihine kadar toplanacak atıklar dahil edilecek.

5 Mayıs tarihine kadar en çok ambalaj atığı, atık pil, tekstil atığı ve elektronik atık toplayan okullar, yarışma sonunda ödüllendirilecek. 4 farklı kategoride ilk 3’e girecek okulların ödüllendirileceği tören ise 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirilecek. Bu yarışma ile birlikte ambalaj atıkları, tekstil atıkları, elektronik atıklar ve atık pillerin düzenli bir şekilde toplanması ve geri dönüştürülerek kazanılmasının yanı sıra öğrencilere çevre bilincini aşılamak, daha temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturulmak isteniyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu