Gündem

İsveç Başbakanı Kristersson Ankara’da –

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’u resmi törenle karşıladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2022 18:52

Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2022 18:52

ANKARA (İGFA) – İsveç Başbakanı Kristersson’un bulunduğu makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kristersson’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kristersson’un tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke milli marşları çalındı. Kristersson, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı “Merhaba asker” diyerek selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

https://youtu.be/sguTdpjLKOQİki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kristersson merdivenlerde gazetecilere poz verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kristersson daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

Resmi törende, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Ankara Valisi Vasip Şahin hazır bulundu.

Karşılamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile baş başa görüştü.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu