Gündem

Haftaya sakin başlayış

Dünya borsaları haftaya sınırlı bir yükselişle başlıyor. Güçlü büyüme rakamlarına karşın ABD devlet tahvilleri yatay bir seyir izliyor.

Döviz piyasasında önemli bir hareket yok. Kripto paralar sert satış sonrası toparlanmaya çalışıyor.

Borsa İstanbul’da dünya borsalarına paralel sınırlı pozitif bir açılış bekliyoruz. Tahvil ihraçlarına gelen güçlü talep Türkiye iştahının güçlü olduğunu gösteriyor. Makro cephede önemli bir haber akışı olmayan günde endeks için destek olarak 1.440, direnç olarak 1.465 seviyesi öne çıkıyor.
Cuma günü gelen kar satışına rağmen bankalarla ilgili pozitif görüşümüzü koruyoruz. Salgınının kontrol alınması ve ekonominin açılması bankaları endeks geneline göre daha pozitif etkileyecek. Borsadaki yükselişin devam etmesi için banka endeksinin 1.200 seviyesini geçmesi gerekiyor.

Güçlü sonuçlar açıklayan Oyak Çimento hisselerinde sınırlı pozitif tepki bekliyoruz. Prim üretimi önceki aya göre gerileyen Anadolu Sigorta hissesinde özel bir tepki beklemiyoruz.

Teknik olarak Tüpras, Doğan Holding, Şişe, Alarko, Mavi, Koza Anadolu hisselerini beğeniyoruz.

Kaynak İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu