Gündem

Güney Kore’de 4 bin kişi daha plazma bağışı yapacak

Daegu Atletizm Merkezi kapalı spor salonunda yapılan bağış, ayın 16’sından itibaren gelecek ayın 11’ine kadar yaklaşık 3 hafta sürecek. Plazmaların ilaç geliştirmek için kullanıldığını belirten Salgın Hastalık Önlemleri Dairesi Başkanı Kwon Jun Ok, “Plazma tedavisinin bulunması için ayın 16’sından başlayarak 3 hafta boyunca Daegu Shincheonji’de yaklaşık 4000 kişilik plazma bağışı olacak. İstekli bir şekilde katılım gösterdiğiniz için ve Daegu şehrindeki destekler için Shincheonji adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Shincheonji İsa Kilisesi’nin bir üyesi “Haberler aracılığıyla yapılan plazma bağışının ilaç yapımında kullanıldığını duyup sevinç duydum ve müteşekkür oldum. Hastalıktan kurtulan insanlar olarak bizlerin yapabileceği en değerli iş budur. Plazma bağışını deneyimleyerek tüm üyeler, Koronavirüsü yenmenin yolunun tolerans, sevgi ve iş birliği olduğunu farketmeye başladı. Plazma ilacı ile tüm Güney Kore’de Koronavirüsü yenmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu