Gündem

Günde 300 konteyner yıkanıyor

Tüm yurtta olduğu gibi Lüleburgaz’da da artan koronavirüs salgınına karşı Lüleburgaz Belediyesi Temizlik ve Çevre Müdürlüğü ekipleri kent genelindeki dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mesai farkı gözetmeksizin sahada çalışmalarını sürdüren ekipler konteyner, yol yıkama, pazaryerlerinin dezenfeksiyon işlemlerinin yanı sıra kent merkezindeki dezenfektanları sık sık yeniliyor.

 

300 KONTEYNER TEK TEK YIKANIYOR

Haftada 2 bin 226 konteynerin tamamını dezenfekte eden ekipler her gün ortalama 300 konteyneri dezenfeksiyon işleminden geçiriyor. Bunun için içinde yıkama haznesi olan kamyonlarla günün erken saatlerinde yola koyulan ekipler, her gün belirlenen 3 mahallede dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiriyor. Ekipler güzergahları boyunca bulunan bütün konteynerleri tek tek deterjanlı suyla temizlemeye devam edecek.

 

YOL YIKAMA TAM GAZ

Tüm bunların yanı sıra belediye ekipleri gün aşırı bir şekilde yol yıkama faaliyetlerine devam ediyor. Ekipler konteyner yıkama ekibiyle paralel bir şekilde kent genelindeki yol ve kaldırımları tek tek yıkayarak virüsle etkin bir şekilde mücadele yürütüyor.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu