Gündem

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu: ”Bunun hiçbir izahı olamaz, açık bir terör faaliyetidir.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıya ilişkin, ”Bunun hiçbir izahı olamaz, açık bir terör faaliyetidir.” dedi.

Davutoğlu, parti çalışmaları için gittiği Mardin’de düzenlediği basın toplantısında Özdağ’a yönelik saldırıyı değerlendirdi.

Yaşanan olay üzerine Mardin programını yarıda keserek Ankara’ya döneceğini söyleyen Davutoğlu şöyle konuştu:

”Bunun hiçbir izahı olamaz, açık bir terör faaliyetidir. Bugün eğer terör Ankara’nın caddelerine inmişse ve Türkiye’nin en tanınmış siyasilerinden birine, milletin ve ülkenin birliği için her türlü çabayı sarf etmiş ve 15 Temmuz sonrası Darbe Araştırma Komisyonu’nda en çetin mücadelelerle, en kapsamlı bir şekilde FETÖ’ye karşı bir mücadele ve duruş sergilemiş bir siyasiye saldırı olmuşsa biz bunun adına siyasi terör deriz ve gerekenin yapılmasını bekleriz. Cumhurbaşkanına bir mesajım var. Kendisinden açık ve net bir açıklama bekliyorum. Bu olayın üzeri örtülemez. İçişleri Bakanı ve güvenlik birimlerinin de konuya ilişkin bir açıklama yapması gerekiyor. Kamera kayıtları ve saldırıya ilişkin istihbaratlar mevcut. Hiçbir mazeret kabul etmiyoruz. Eğer bu tür saldırılara izin verilirse sorumlusu Cumhurbaşkanıdır. İster terör örgütleri, ister bu şekilde mafyavari çete örgütleri bilsinler ki son nefesimize kadar bu ülkede hukuk devletinin mücadelesini veririz ve bir adım geri atmayız. Selçuk Özdağ bir akademisyen. Aziz milletim merak etmeyiniz, bu kadro çıktığı yoldan geri dönmeyecektir. Ankara’nın ortasında siyasi terör faaliyetine kalkışanların ve Türkiye’nin insan hakları alanındaki kazanımlarını tehdit etmeye dönük her türlü partinin karşısında dimdik duracağız. Türkiye’yi 90’lı yılların faili meçhullerine teslim etmeyeceğiz. Ankara’da siyasi bir şahsiyete tahammül göstermeyenler Türkiye’de milli bütünlüğü savunamazlar. Halkımız ekonomik sıkıntıların altında inim inim inlerken iktidarlarını sürdürmek için Türkiye’yi böylesi mafyavari çeteleşmelerin içine sokanlar karşı tutumumuz net olacaktır. Türkiye’nin geleceği parlak olacaktır. Türkiye’yi 90’lı yılların faili meçhullerine, arkasındaki örgütlerin kimliği belli olmayan siyasi terör faaliyetlerine asla teslim etmeyeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu