Gündem

Erasmus+ projesi kapsamında 5 ülke Kocaeli Körfez’de buluştu

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Projesi Türkiye hareketliliğine ev sahipliği yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2022 09:34

Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2022 09:34

KOCAELİ (İGFA) – Körfez Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklarından olduğu “Let’s make our world cool again ” (Haydi dünyamızı soğutalım) isimli Erasmus+ Projesinin Türkiye haraketliliği için 17-21 Ekim 2022 tarihleri arasında Türkiye ev sahipliğini yaptı.

5 ülke (Romanya, İspanya, Yunanistan, İtalya, Türkiye) öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla 5 gün süren etkinliklerde sunumlar, atölye çalışmaları, eğitim gezileri yapıldı.

Etkinliğin son günü Körfez Belediye Meclisi Salonu’nda yapılan kapanış seminerinde Belediye Başkanı Şener Söğüt tarafından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Okul Müdürü Meral Şahin Günkut; “Türkiye hareketliliği boyunca yapılan tüm faaliyetleri etkili ve öğretici bulan misafirler, ülkelerine dönerken zengin Türk kültürünü tanımaktan ve gördükleri misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Buda bizleri çok memnun etti. Organizasyonun yapılmasına katkı sağlayan okul idaresine, öğretmen arkadaşlarımıza ve proje ekibindeki sevgili öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu