Gündem

E-imza Nasıl Kullanılır?

Online işlemler üzerinden resmi evrakları dolduranlar için e-imza nedir ya da nasıl kullanılır konuları oldukça önemlidir. Çünkü e-imza nasıl alınır konusu açıklığa kavuşturulmadan online olan işlemlerin resmi hale gelmesi mümkün değildir. Ülkemizde uzun zamandan bu yana bu sistem kullanımdadır. Üstelik e-imza başvurusu nasıl yapılır konusunda BTK açıklamaları imzaların anlık şekilde temin edilmesini garantilemektedir. Temin edilen imzalar kişiselleştirilmesinden hemen sonra kısa yol tuşlarının çerçevesinde belgelerin altına yapıştırılarak kullanıma açılmaktadır.

E-imza Şifresi Nasıl Değiştirilir?

E-imza Antalya çevresinden de tüm bölgelerden de rahatlıkla temin edilebilmektedir. E-imza İstanbul alımlarını gerçekleştiren kullanıcılar aktivasyon için de farklı işlemler için de belli uygulamaları kullanmak zorundadır. E-imza alımı yapanlar uygulamalar çerçevesinde imzalarının ilk şifresini belirleyebilmektedir. Yine zamanla güvenlik artırımı gerektiğinde aynı yöntemler üzerinden şifre yinelenebilmektedir. Online işlemlerde güvenlik açısından elektronik imzalar kadar kep adresi nedir araştırmaları da önem arz etmektedir. Kişisel elektronik e postalar da en azından elektronik imzalar kadar güven vererek işlemlerin yapım hızını maksimumlara çıkarmaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu