Gündem

Dünya çapında 240 yapay zeka şirketi, Çin’de bir araya geldi

“Yeni bir zeka çağı: Yeni bir kalkınmayı öne çıkarmak, yeni bir modeli teşvik etmek” temasıyla düzenlenen ve dört gün sürecek olan kongreye yapay zeka alanında uzmanlaşmış 240’tan fazla şirket ve kuruluş katılıyor.

Kongre süresince bir dizi aktivite, özellikle de forumlar, sergiler düzenlenecek; akıllı kente ve ulaşıma, akıllı üretime, uygulamalara, enformasyon teknolojisine yönelik inovasyonlara ilişkin yarışmalar yapılacak. Yeni jenerasyon yapay zekanın geliştirilmesi ve uygulanması, sınırları aşan ve disiplinlerarası bilimsel araştırma gerektiriyor. Bu olgu ise, Çin Bilim ve Teknoloji Kurumu Başkanı Wan Gang’a’ göre, tüm dünya ülkelerinin katılımını ve işbirliğini zorunlu kılıyor. 

Nitekim söz konusu kongreye son dört yıl içinde, ülke içinden ve dışından sayısı 10 bini aşan bilim insanı, girişimci, eğitimci ve finansçı katılarak günün bu alandaki eğilimleri ve akıllı teknolojinin geleceği konularından tartıştı.   

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu