Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Tekirdağ İl Kongresi’nde konuştu

 

 

Erdoğan’ın konuşmasında satır başları;

Ülke ve millet olarak en az 1 asır önce yaşadığımız dönem kadar kritik bir süreçten geçiyoruz.

Sanılmasın milletimizin bize verdiği kredi sonsuzdur.

Kerameti kendimizde bilip, millete yüz çevirdiğimiz gün bu partinin misyonu bitmiştir.

83 milyon vatandaşımızın tamamının gönlünü kazanana kadar bize durmak, duraksamak haramdır.

AK Parti kaybederse Türkiye belirsizlik, istikrarsızlık, siyasi ve mali boyunduruk çukuruna yuvarlanacak, Türkiye kaybederse de AK Parti’nin yerle yeksan olacağı gerçeği ile karşı karşıyayız.

Tekirdağ’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 1,5 milyar liralık sosyal yardım yaptık.

Etap etap Kuzey Marmara Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü ile Marmara Bölgesi’nin otoyol ringini tamamlamış oluyoruz.

Vatan topraklarına gözünü dikenlerden milletimizi birbirine düşman etmeye çalışanlara kadar tüm şer senaryolar tedavüle sokulmuştur.

Tekirdağ Hayrabolu yolunu ve Çorlu Havalimanı Kavşağı Şerefli Limanı bağlantısını yakında Tekirdağ il sınırları içerisinden geçen toplam 198 kilometrelik demiryolu hattını yeniledik. Çift gidiş geliş oldu.

Şimdi bir özel sektör firmamız 50 milyon liralık yatırımla buraya bir yükleme-boşaltma merkezi kazandırdı. Böylece Tekirdağ’dan Avrupa’ya ilk ihracat yük taşıması yapılmış oluyor.

Asya-Avrupa koridorunun ilk parçasını oluşturan, Halkalı Kapıkule hızlı tren projemizle ilgili çalışmalarımız 2 kesimden oluşan, 2 projenin 153 kilometrelik Çerkezköy-Kapıkule hattının inşa çalışmalarına başladık.

Geçtiğimiz 18 yılda ülkemizde demokrasi ve kalkınmada adeta çağ atlattık.

Bugün de karşımıza çıkan yeni sorunları yeni stratejilerle açmak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

Ekonomide, dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği süreci dikkate alan yeni bir yaklaşımı hayata geçireceğimizi bu haftaki Meclis grup toplantımızda milletimizle paylaşmıştık.

Bakanlıklarımız ve kurumlarımızın yanında ilgili tüm kesimlerle yakın diyalog ve işbirliği halinde ülkemizde ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz.

Ekonomi politikalarımızı, fiyat istikrarı, finansal istikrar ve makro ekonomik istikrar olmak üzere 3 sac ayağı üzerinde inşa edeceğiz.

Vatandaşlarımızın iş ve aş endişelerini ortadan kaldırmak da temel önceliklerimiz arasındadır.

Ekonomik büyüme, kalkınma refahı ve istikrarı sağlamanın en önemli yollarından birinin hukuk devleti ilkesi olduğunu biliyorum.

Geçtiğimiz sene ilan ettiğimiz yargı reformu strateji belgemiz bu çerçevede çok önemli. Düzenlemeler süratle devam ediyor.

Yabancı yatırımcıları ülkemize yatırım yapmaya çağırıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük reformları değişimleri atılımları hayata geçirmiş bir parti olarak bu sürecin önünde yer almanın, yol açmanın asli görevi olduğuna inanıyoruz.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu