Gündem

Çin’de resmi bayram öncesi 15 milyon kişi aşılandı

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Hastalık Önleme Merkezi Denetçisi Wang Bin, Çin’de 15 milyondan kişinin aşılandığını açıkladı. Çin Devlet Konseyi’ne bağlı Covid-19 Ortak Önleme ve Kontrol Mekanizması tarafından düzenlenen basın toplantısında konuşan Wang Bin, mevcut durumda yine ağırlıklı olarak sınır kapılarında çalışan, uluslararası ve yurt içi taşımacılık yapan ve kamu hizmetleri sağlayan yüksek risk altındaki kişileri aşılama programının düzenli bir şekilde ilerletildiğini bildirdi. Wang Bin, Çin’de toplam 15 milyondan fazla kişinin aşılandığını belirtti.
 
Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ulusal Sağlık Komisyonu Sözcüsü Mi Feng, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) gönderdiği sağlık ekibinin Çin ziyaretiyle ilgili son durumu anlattı.
Mi Feng, 14 Ocak’ta Çin’e ulaşan ekibin karantina altında olduğuna işaret ederek, bu süreçte video konferans yönetimiyle düzenlenen toplantılarda uzmanların çalışma gündeminin belirlendiğini ve geçen temmuz ayında üzerinde uzlaşma sağlanan görevlere göre Covid-19’un kaynağının bulunması yönünde düzenli araştırmaların başlatılacağını dile getirdi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu