Gündem

Çin, ülkeye gelecek yabancılara direkt uçuş yapmalarını önerdi

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, başkent Beijing’de düzenlenen basın toplantısında, yabancı uyruklu kişilerin Çin’e girişleri konusunda kısa süre önce yapılan bazı düzenlemeleri değerlendirdi.
 
Wang Wenbin, ilgili düzenlemelerin Çin’de Covid-19 salgınıyla mücadelede zorlukla elde edilen başarıları sağlamlaştıracağı gibi, Çin’e gelen yabancı ülke vatandaşlarının can güvenliğini ve sağlığını koruyacağını kaydetti. Çin, salgınla mücadele tedbirleri kapsamında ülkeye hava yoluyla gelecek yabancı uyruklu kişilerden nükleik asit ve antikor testi için negatif sonuç belgelerini ibraz etmelerini istiyor. Çin makamları, ayrıca, aktarma yoluyla Çin’e gelen yabancı uyruklulardan, aktarma yaptıkları ülkede de söz konusu testleri yaptırmalarını talep ediyor.
 
Diğer yandan, Çin’in Belçika, İngiltere ve Filipinler’deki büyükelçilikleri, salgın nedeniyle bu ülkelerin vatandaşlarının Çin’e girişlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı

Kaynak:Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu