Gündem

BTP lideri Hüseyin Baş Taksim’de

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş terör saldırısının gerçekleştiği İstiklal Caddesi’ni ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2022 18:25

Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2022 18:25

İSTANBUL (İGFA) – İstiklal Caddesi’nde terör saldırının gerçekleştiği noktayı ziyaret ederek patlamada hayatını kaybeden vatandaşlar için dua eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Türkiye’nin iç güvenliğinin sınırlarıyla başladığını belirterek, “Açık kapı politikasının zararını yeterince ödedik. Dolayısıyla nasıl ki diğer devletlerle normalleşebiliyoruz Suriye ile de normalleşmenin ne kadar ehemmiyetli olduğunu bu süreç bir kez daha gösterdi” dedi.

Beraberindeki heyetle birlikte saldırı noktasına karanfil bırakan Hüseyin Baş, “Gün birlik olma günüdür” dedi.

Terörün dili, dini, ırkı hiçbir şeyi olmadığını ifade eden Baş, “Terörün hiçbir mantığı ve ideolojisi yok. Hiçbir mantalite bunu haklı çıkaramayacaktır. Gün birlik olma günüdür. Bugünler Türkiye’nin birliği ve kardeşliği için çok kıymetli günlerdir. Dolayısıyla hiçbir siyasi menfaat beklemeden çocuklarımızın geleceğini muhafaza etmenin yolunu bulmak bizim için en elzem konudur” ifadelerini kullandı.

Baş, Türkiye’nin Suriye ile normalleşmesi ve açık kapı politikasını bırakması gerektiğini de belirtti.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu