Gündem

Boeing ve GAMECO, Çin’deki üretim hattını üçe çıkaracak

Boeing China tarafından şirketinden yapılan açıklamaya göre, Boeing’in Çin’in Guangdong eyaletindeki Guangzhou kentindeki dönüştürülmüş kargo uçağı üretim tesisine yeni bir hat eklenecek.
 
Yeni üretim hattı, Boeing ile Guangzhou Aircraft Maintenance Engineering Co. (GAMECO) arasındaki ortaklığının Guangzhou’daki üçüncü üretim hattını oluşturacak. Bu uçak dönüştürüm hattı, ülkede ekspres teslimat ve elektronik ticaret sektörlerinin patlama yapması nedeniyle kargo uçaklarına yönelik talep artışına yanıt getirme amacını taşıyor.
 
Boeing, söz konusu projeyi 2016 yılında yalnızca Çin’de başlatmıştı. Tesis, o günden bu yana 150’den fazla sipariş aldı. GAMECO, China Southern Airlines Co. ile Hong Kong şirketi Hutchison Whampoa (China) Ltd.’in ortak girişimi olarak hayata geçirildi. GAMECO, uçakların ve uçak parçalarının bakımında, onarımında ve elden geçirilme süreçlerinde uzmanlaşmış bir firma olarak faaliyet gösteriyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu