Gündem

Bilişim Duayeni Coşkun Çetin Kimdir, Kariyeri Nasıldır ?

“Bilişim duayeni” Coşkun Çetin kimdir, ne işle meşgul, hayat hikayesiyle genç girişimci…

Bilişim sektörünün en köklü ve kendini benimsetmiş paylaşım sitelerinden R10.NET CEO’su Coşkun Çetin faaliyetlerine her geçen an yeni başarılarıyla ve inovasyonlarıyla devam etmektedir. Yazılım , web tasarım , sosyal medya pazarlaması , içerik editörlüğü ve pek çok alanda bilgi ve ticaretin olduğu R10.NET’in sahibi Coşkun Çetin kimdir ?

Coşkun Çetin Kimdir , Nasıl Örnek Bir İş Adamı Oldu ?

Coşkun Çetin, 25 Haziran 1989 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Türkiye’de bilişim sektöründe önemli yere sahip olan bir girişimcidir. Özellikle R10.net’in sahibi olmasıyla tanınan Coşkun Çetin, internet dünyasında birçok başarılı projenin altına imzasını atmış bulunmaktadır. Megatr Hosting firmasını genç yaşlarında aktif hale getirerek girişimciliğe ve yatırımcılığa ilk adımlarını atan Coşkun Çetin, aynı zamanda eğitim hayatında da başarılı bir geçmişe sahip durumdadır.

2005 yılında MegaTR Hosting firmasıyla ticaret hayatına atılan Çetin, bu şirketiyle 40 binden fala web sitesine hizmet sağladı.
MegaTR Hosting firmasının başarıyı yakalamasının ardından 2013 yılında R10.net isimli webmaster ve freelancer platformunun hisselerinin büyük bir çoğunluğunu aldı. 2018 yılına geldiğinde R10.net‘in tüm hisselerini aldı ve firmanın tek söz sahibi olan ismi oldu.

Günümüzün en çok tercih edilen etkileşim yollarının başında gelen mobil uygulamalar hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Coşkun Çetin de bu alanda gördüğü potansiyel ile beraber dünya pazarına hizmet eden çeşitli uygulamalara yatırımlarda bulunmaya devam etmektedir. Bu anlamda Coşkun Çetin şunları söylemekte;

“Bir Google, bir Facebook, bir WhatsApp’ın değeri Borsa İstanbul’da işlem gören tüm şirketlerin değerine yaklaşıyorken, gelecek için yazılım, mobil uygulama gibi dijital işlere daha fazla ağırlık vermemizin önemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu