Gündem

Askeri Haber

Askeri haber, haber bültenleri içerisinde herkesin mutabık olarak ilk verdikleri haberlerden biri olmakta ve pek çok kanal haber bültenlerine bu şekilde haber vererek başlamaktadır. Yani bir nevi yazılı olmayan bir şekilde yapılmış bir anlaşma gibi haber bültenlerinin ilk sırasını askeri haberler alır. Bu da bir nevi ülkenin askere ve haberine vermiş olduğu değeri ortaya koyma adına son derece mühimdir. Askeri haber, bazen bir haber bülteninde bültendeki çoğu zamanı alabilmekte ve bültende çok büyük yer işgal etmektedir. Ancak insanların bilgilenmesi adına da bu son derece gereklidir.

Askeri haber verilirken ülkenin milli hassasiyetleri unutulmamalı; belli bir özen ve düzen doğrultusunda bu haberler sunulmalıdır. Aksi takdirde bu son derece yakışıksız olur ve ülkenin askere verdiği değer açısından son derece incitici sonuçlar doğurabilir. Bu şekilde bir durumla karşılaşmamak ve gereken hassasiyeti gösterebilmek adına bu haberler belli bir intizam ve düzenle sunulmalı; gerekli tüm bilgiler yapılan haberin içerisinde izleyiciye ayrıntılı bir şekilde sunulmalıdır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu