Gündem

Araç Takibinde Hızlı Destek Hızlı Çözüm

Hem bireysel hem de kurumsal kullanım için uygun olan araç takip sistemi aracınızın anlık takibini yapmanıza olanak sağlar. Motorun bulunduğu yeri, kat ettiği mesafeyi, izlediği rotayı ve tükettiği yakıtı gösteren sistem de motor takip sistemi olarak bilinir. İki sistemin de kullanılma amacı birbirine benzerdir. Kullanıcılar bu sistemlerle araçları hakkında detaylı bilgi sahibi olur. Sistemler sundukları birçok farklı hizmetle araçların güvenliği üzerinde rol oynar.

Kullanıcılara gerçek zamanlı konum bilgisi sunan, aracın çalışır halde olduğunu gösteren ve hız bilgisini raporlayan araç takip sistemi kullanıcılara büyük rahatlık sağlar. Kullanıcılar araçlarıyla ilgili tüm verilere uzaktan, anında ulaşabilir. Tüketilen yakıt miktarı ve aracın bakım zamanının gelip gelmediği de araç takip sistemi sayesinde bilinir. Gopilot araçların en güvende olacağı şekilde hizmet vermektedir. Örneğin, aracın uzaktan kilitlenebilme özelliği tehlike anlarında işe yarayacaktır.

Bu sistemlerden yararlanıldığı sürece araç kullanımı daha verimli olur. Kurumlar araç takip sistemi ile iş planlamasını daha kolay bir şekilde yapılabilir. Yaşanabilecek teknik sorunlar karşısında sistem kullanıcılara bildirim gönderir. Böylece bu tür sorunlar çok daha hızlı bir şekilde çözülür. Aracın hedeflenen rotaya varıp varmadığı uzaktan izlenebilir. Böylece rota dışındaki kullanımlar denetlenir ve yakıt giderleri azalır. Sistemlerin batarya özelliği akü ile ilgili bir sorun olduğunda da çalışacak şekilde düzenlenmiştir. Yani kullanıcılar bağlantı koptuğunda bile konum almaya devam etmektedir.

Motor takip sistemi motor çalınmalarına karşı büyük bir önlemdir. Çünkü motoru uzaktan kontrol edebilme özelliği sayesinde çalışan motor durdurulur ya da kilitlenebilir. Takip cihazı çıkarılırsa 30 saat daha konum bilgisine ulaşılır. Motosikletlerin takibinde G-sensör özelliği kullanılır bu da devrilme ya da savrulma durumunda bildirim alınmasını sağlar. Motor takip sistemi arabalarda olduğu gibi motorlarda kat edilen mesafe, tüketilen yakıt ve hız gibi bilgilere kolayca ulaşılmasına olanak verir. Sistemle ilgili herhangi bir sorun yaşandığında Gopilot’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Araç takip sistemi ve motor takip sistemi konusunda yaşanan problemlere en hızlı çözümleri Gopilot destek hizmeti sağlar. Gopilot ile araçlarınız her zaman güvende olur.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu