Gündem

2022 Kış Olimpiyatları için genç sinemacılara davet

Kısa süre önce Beijing 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Kış Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi, “Beijing 2022 Kış Olimpiyat Oyunları Resmi Filmleri için Dünya Çapında Genç Sinemacılara Davet” etkinliği düzenleyerek dünyanın dört bir yanından genç sinemacılara resmi Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın filminin çekimine katılmaya davet etti.

Faaliyete katılan adayların kayıt formu, taahhüt mektubu, kişisel fikirleri, daha önceki eserlerinin linki ve kimlik belgelerini sunmaları gerekiyor. Aynı film için yönetmenlik, kurgu ve fotoğraf çekimi olmak üzere üç dalda başvuru yapabilir, ancak her dalda kişisel yaratma fikirlerini sağlaması isteniyor.

Başvuru yapanların sunduğu eser sayısı sınırlı olmayıp, eserler özgün karakter kısa filmleri veya herhangi bir temalı karakter belgesel kısa filmleri olabilir, kış spor temalı eserlerin ise daha uygun olacağı belirtiliyor. Katılımın tamamen ücretsiz olduğu etkinliğe katılmak isteyenler, gereken kayıt malzemeleri lütfen 21 Aralık 2020 tarihinden önce [email protected] adresine göndermesi gerekiyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgileri https://www.beijing2022.cn/a/20200921/009700.htm ardesindeki resmi siteden öğrenebilirsiniz.

Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu