Ekonomi

İş Bankası’ndan hisse alımı

Türkiye İş Bankası A.Ş, bankanın borsada işlem gören bir kısım bağlı ortaklıklarının hisselerini piyasadan satın alacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Bankamız yönetim kurulu tarafından alınan kararla Borsa İstanbul’da işlem gören bağlı ortaklıklarımızdan T. Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş, İş Finansal Kiralama A.Ş, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin paylarının alımlarla ilgili ödenecek toplam tutarın 500 milyon TL ile sınırlı olması kaydıyla şirket bazında bir sınırlama olmaksızın piyasadan satın alınması, mevcut ve yeni alınacak payların sınıflandırılması ve gerektiğinde satılması konularında karar tarihinden itibaren 2021 yıl sonuna kadar genel müdürlük yetkili kılınmıştır. Bu yetki herhangi bir taahhüt içermemekte olup hisselerin alınması ve gerektiğinde satılması konularında bankamız idari süreçleri gereği genel müdürlüğe yetki verilmektedir.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu