Ekonomi

Dolaşımdaki pay oranının yüzde 5’in üzerine çıkarılması

Dolaşımdaki pay oranının yüzde 5’in üzerine çıkarılmasına ilişkin bildirim yapıldı.

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Ana ortaklığımız Çelik Holding A.Ş’nin 28 Ekim 2021 tarihinde seans kapanışına mütakip MKK (e-Yatırımcı Bilgi Merkezi) ve tarafımıza yaptığı bildirimine istinaden  dolaşımdaki pay oranı 28 Ekim 2021 tarihi itibariyle yüzde 5’in üzerine çıkarılmıştır. Bu bağlamda şirketimiz Borsa İstanbul A.Ş Kotasyon Yönergesi’nin 8, 23 ve 37. maddelerinde yer alan kotasyon şartlarının sağlanması ve fiili dolaşım oranının yüzde 5’in üstünde olması nedeniyle, Piyasa Öncesi İşlem Platformu’ndan (PÖİP) çıkartılıp , hisse senetlerinin şartlarını sağladığı pazarda işlem görmesi yönünde onay verilmesi için hazırladığı dilekçeyi Borsa İstanbul A.Ş Kotasyon Direktörlüğü’ne sunacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu