Büyü Nedir?

0
52

Büyü Nedir?

Büyünün tanımı olarak, insanların belli başlı amaçlarını gerçekleştirmeleri için başkalarına zarar vermeyi göze alabildikleri, dinlerce yasaklanmış olan kötü durum şeklinde tanımlayabiliriz. Büyü, tarihi oldukça eski bir olgudur ve kim tarafından, nerede ve ne zaman yapıldığı ile ilgili bir bilgiye ulaşılması mümkün değildir. Dinimizde de büyü yaptırmak günah olarak kabul görür ve yapana da yaptırana da lanet okunur.

Büyülerin Ne Gibi Belirtileri Vardır?

Büyüler, birçok amaçla yapılabildiği gibi buna bağlı olarak bazı belirtileri de beraberlerinde getirirler. Bu belirtiler kişilere fiziksel açıdan yorgunluk, tembellik ve uyuşukluk hislerini getirebilir. Bunun yanı sıra rahatsızlığı dahi olmayan kişilerde bile nefes darlıkları ve kalp ağrıları oluşturabilir. Ayrıca ruhsal açıdan da bazı belirtileri olabilir. Bunlar da kişilerde akli dengeyi bozabilecek kadar güçlülerdir. Gaipten sesler duyma veya gölgesi tarafından takip ediliyormuş hissine kapılma gibi paranoyaya bağlı belirtiler en yaygın olanlarıdır. Bununla beraber yalnızlık istenmesi veya yalnızlıktan korkulması gibi psikolojik dengesizlikler de meydana gelebilir.

Hangi Amaçlar Doğrultusunda Büyüler Yaptırılır?

İnsanoğlunun doyumsuzluğu sebebiyle istekleri de sonsuz şekilde sürmektedir. Bu istekleri uğruna da başkalarına zarar vermeyi göze alacak kadar kötü yollara başvurabilirler. Bu da onları farklı amaçlar uğruna büyü yaptırmaya götürebilir. Genellikle büyüler evlilik ilişkilerinde veya birini aşık etmek isteyen kişilerce kullanılan bir yöntemdir. Çokça karşılaşılan bu amaçlar ile birlikte ticaret veya hayvancılık gibi bazı alanlarda da hem kişilerin kendi çıkarlarını arttırmak istemeleri hem de rakiplerine zarar vermek istemeleri gibi amaçlar uğruna büyülere başvurdukları görülmektedir. Bunun yanı sıra sadece birine zarar gelmesi amacıyla yapılanları da vardır. Bunlara örnek olarak da bir kişinin kısır kalmasını sağlama, kısmetini kapatma veya evliliğini bozma gibi durumlar verilebilir. Büyülerin iyi veya kötü diye bir ayrımı olmayacağından dolayı, başkasına zarar getirilmesi istenmese bile günah olarak kabul edilecektir.

Büyüler Bozulabilir Mi?

Büyüler, oldukça zor uygulamalar sonucu ortaya çıkan çalışmalar olsalar da bu büyülerin bozulmaları için daha da güç işlemlerin yapılması gerekebilir. Bu da yapacak kişinin uzman ve deneyimli olmasının gerekliliğini ortaya koyar. Bu yeterliliğe sahip bir medyum tarafından gerekli görülen uygulamalar doğrultusunda büyünün bozma işlemi gerçekleştirilir. Kişilerin bu büyüleri kendi başlarına çözmeleri veya böyle bir girişimde bulunmaları ise kesinlikle tavsiye edilmez. Bilinçsizce yapılacak her hareketin farklı sonuçlar ortaya çıkarma riski vardır.

Büyüler ve Papaz Büyüsü, Geri Getirme Büyüsü gibi türleri hakkında merak ettiklerinize web sitemizden ulaşmanız mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here