Beyin Emarı Nasıl Çekilir?

0
95

Beyin Emarı Nasıl Çekilir?

Beyin ile ilgili yaşanabilecek sorunların giderilmesi için öncelikli olarak doğru teşhis için yapılması gerekir ve bu doğru teşhisin yapılması için ise beyin emarı çekilir. Beyin emarı beynin belirli bir bölgesine odaklanarak peş peşe alınan röntgenlerin bilgisayar ekranı üzerine aktarılması şeklinde yapılan bir işlemdir.

Beyin emarı 15 dakika ile 45 dakika arasında süren bir işlemdir. Bu süre bazen 45 dakikanın üzerine de çıkabilir. Önemli olan sorunun bulunduğu bölgeye odaklanılması ve doğru bir şekilde teşhis, tanı ve tedavinin uygulanabileceği adımların atılmasıdır.

Açık Emar Nedir?

Beyin emarı dışında vücudun diğer bölgeleri için de emar tercih edilebilmektedir. Emar vücudun hangi bölgesinde sorun olduğunu üç boyutlu bir şekilde kontrol etmeyi sağlayan bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmek için ise MR cihazına hastanın yatırılması ve burada belirli bir süre bekletilmesi gerekmektedir.

Eskiden bu işlemi yaptırmak için kapalı cihaza girme korkusu olan yaşlı veya çocuk hastalar oldukça zorlanabilmekteydi. Zaman içerisinde yapılan bazı düzenlemeler ile açık emar geliştirilmiştir. Açık emar sayesinde hastanın baş kısmı dışarıda kalacak şekilde emar cihazına girmesi mümkün olmaktadır. Böylelikle herkes kolay bir şekilde bu cihazı kullanarak hastalığının teşhis edilmesine izin vermektedir.

Açık Emar Fiyatları

Normal bir şekilde emar işlemi yaptıran kişiler fiyatlar konusunda az çok bilgi sahibidir. Bunun dışında açık emar işlemi yaptırmak isteyenler fiyatları normal emara göre farklı olup olmadığı konusunda düşünebilmektedir. Açık emarın normal emara göre daha az yaygın bir işlem olduğu için ve hastalara ciddi bir konfor sağladığı için fiyatları daha yüksek olabilmektedir.

Sizlerin böyle bir işleme ihtiyacınız var ise öncelikli olarak doğru bir araştırma yapıp güvenilir bir sağlık kuruluşunda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamak gerektir ki sağlık maddiyattan daha önemlidir. Fakat aynı işlemi daha uygun fiyata yapabilecek sağlık kuruluşları var iken de yüksek fiyatları ödemenize gerek yoktur.

Anestezili Rahim Filmi

Vücut ile yaşanabilecek olan sorunlardan bir tanesi de rahim üzerinde olan sorunlardır. Rahim sadece kadınlarda bulunan üremeyi destekleyen bir organdır. Özellikle bebeklerin gebelik boyunca bulunduğu bir alan olan rahmin düzenli olarak kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen ailelerin yaşamış olduğu sorunlardan bir tanesi spermin rahimlere iletilmesini sağlayan tüplerde tıkanıklık olması sorunudur.

Bu tıkanıklığın çözülebilmesi için anestezili rahim filmi çektirilmesi gerekebiliyor. Bu Rahim filminin çektirilmesi çok ağrılı bir işlem değildir. Fakat yine de rahim filmi çekmek için rahmin içine yerleştirilen cihaz sırasında ve rahime gönderilen sıvının etkisi ile bazı ağrıların hissedilmesi mümkün olduğu için işlem sırasında lokal anestezi uygulanabilir.

Rahim Filmi Kullanım Alanları

Rahim filminin kullanım alanlarından bir tanesi rahime giden tüplerin tıkanık veya yapışık olup olmamasının kontrolü olabilir. Bunun dışından rahim içerisinde bulunan sorun ultrason yöntemi ile veya başka bir yöntem ile teşhis edilemiyor ise yine rahim filmi kullanılarak Bu sorunun sorunun teşhisi sağlanabilir.

Bazı aileler bebek sahibi olmak istemedikleri için rahime giden tüplerin kapatılmasına isteyebilir. Bu ameliyat gerçekleştirdikten bir süre sonra da bu işlemin herhangi bir soruna yol açıp açmadığını kontrolü de yine rahim filmi ile sağlanabilmektedir.

Beyin Emarı Nasıl Çekilir?

Beyin emarı çekilirken beynin farklı bölgeleri için farklı odaklanma yöntemleri tercih edilebilir. Beyin bütün vücudun yönetim merkezi olduğu için her bir alanına farklı bir şekilde kontrolünün yapılması önemlidir. Bu sebep ile beyin emar cihazları bu mantık üzerine kullanılmaktadır. Bazı küçük işlemlerde emar suresi kısa sürerken bazı ciddi sorunlar da 45 dakikanın üzerine çıkan bir beyin emarı işlemi olabilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here